Scroll to Top

5 faktów o Facebooku, których na pewno nie znasz!

By Milena / Published on czwartek, 14 maj 2015 10:00 AM / No Comments / 2062 views

Chociaż Facebook to bardzo popularny serwis z którego korzysta wiele osób to ma on swoje sekrety! Poznaj 5 faktów na temat Facebooka, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś!

 

Facebook HQ, by eston

Dlaczego jest niebieski?

Dlaczego Facebook jest niebieski? Wydawać by się mogło, że jest to wynik badań i kolor niebieski najlepiej się sprawdza podczas przeglądania sieci, ale tak naprawdę niebieski został wybrany, bo… Zuckerberg jest daltonistą. Niebieski jest kolorem, który rozpoznaje i widzi najlepiej. Właśnie z tego powodu wybrał właśnie ten kolor i jego odcienie do projektowania strony.

 

Spróbuj się włamać na Facebooka

Na Facebooku znajduje się wiele poufnych danych, nic dziwnego, że hakerzy atakują ten portal kilkanaście razy na minutę! A co się stanie, jeżeli uda Ci się złamać zabezpieczenia sieci? Wtedy masz zapewnioną pracę w Facebooku i będziesz odpowiedzialny na ochronę strony przed innymi atakami hakerskimi!

 

Liczba 4

Jeżeli chcesz trafić na profil założyciela portalu to wystarczy, że po nazwie serwisu wpiszesz liczbę 4! Czwórka jest ulubioną cyfrą Marka Zuckerberga, przypisuje on jej magiczne właściwości.

 

Al Pacino na Facebooku

Na początkach twarzą Facebooka był Al Pacino! Jak to możliwe? Jego wizerunek został przerobiony w programie graficznym. Twarz aktora witała odwiedzających stronę aż do 2007 roku.

 

Kosztowna nazwa

Mało kto pamięta, ale na początku Facebook był dostępny pod adresem thefacebook.com, kiedy postanowiono zmienić nazwę na trochę krótszą okazało się, że domena została już przez kogoś wykupiona, a jej odkupienie kosztowało 200 tysięcy dolarów! Kilka lat później Facebook kupił inny adres kojarzony obecnie z nimi – czyli fb.com, ale tym razem na zakup wydano prawie 9 milionów dolarów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com