Scroll to Top

Ile kalorii jest w alkoholu?

By Milena / Published on niedziela, 17 maj 2015 09:31 AM / No Comments / 633 views

Dobry alkohol pity jest z przyjemnością i wręcz “wchodzi jak woda”, ale trzeba pamiętać, że nie jest on obojętny dla sylwetki! Zobacz ile kalorii jest w najpopularniejszych alkoholach

Alcohol and Ulcerative Colitis

 

Alkohol a dieta

Jeżeli jesteś na diecie to alkohol jest absolutnie zakazany! Dlaczego? Ma ona naprawdę wiele kalorii, a każdy facet bez problemów wypije w ciągu tygodnia kilka małych szklanek piwa. Alkohol jest częstą przyczyną odkładania się tłuszczyku u mężczyzn, w końcu powiedzenie “mięsień piwny” nie wzięło się znikąd!

 

Kaloryczna bomba

Jeden gram alkoholu to 7 kcal – wydaje się niedużo, prawda? Ale jeden gram tłuszczu, który uważany jest za niezdrowy i bardzo kaloryczny, posiada 9 kcal, czyli tylko 2 kcal więcej niż alkohol!

Małe jasne piwo 0,33l ma aż 230 kcal, a ciemne 250 kcal – to tyle ile powinno zawierać drugie śniadanie! Dla porównania piwo bezalkoholowe w tej samej ilości ma tylko 80 kcal. Natomiast kieliszek 50 ml wódki to 110 kcal, taka sama ilość koniaku to 160 kcal. Wystarczy, więc pięć kieliszków tych trunków, aby przyjąć ilość kalorii tak wysoką jaką powinien mieć porządny obiad. Kieliszek 120 ml wina to od około 80 do 95 kcal w zależności od tego czy jest to wino wytrawne czy półsłodkie, natomiast czerwone wino słodkie w kieliszku ma 115 kcal. Najbardziej kaloryczny jest rum, który w 30 ml ma 120 kcal, to w przeliczeniu na litr daje aż 3960 kcal, czyli tyle ile mężczyzna powinien zjadać w ciągu dwóch dni!

Następnym razem, kiedy wybierzesz się do baru, na pewno inaczej spojrzysz na alkohol w Twoim kieliszku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com