Scroll to Top

Łysienie – co zrobić?

By Milena / Published on wtorek, 19 maj 2015 09:34 AM / No Comments / 1053 views

Zauważyłeś, że Twoja włosy coraz bardziej wypadają i widoczne są pierwsze prześwity? To początku łysienia, dowiedz się co musisz zrobić!

Killer Elite 09

 

Szybka reakcja

Wiele osób ma lekceważący stosunek do swojego zdrowia i nawet jeżeli odczuwają ból czy inne dolegliwości to do lekarza wybierają się bardzo późno. W przypadku łysienia trzeba działać szybko! Jeżeli zauważysz pierwsze objawy to natychmiast zapisz się do lekarza trychologa, który pomoże określić Ci z jakim typem łysienia masz do czynienia i czy jest ono związane z genami czy może z chorobami. Jeżeli w Twojej rodzinie masz kilku łysych facetów to prawdopodobnie jest to łysienie androgenowe, które jest dziedziczne.

Łysienie androgenowe

Ten rodzaj łysienia dotyka aż 95% osób, które mają problemy z nadmierną utratą włosów! Chociaż jest genetyczne to można je zatrzymać, a im szybciej zacznie się kurację tym więcej włosów odrośnie. Na pewno warto zmienić swój styl życia na zdrowszy, bo także złe warunki środowiskowe oraz niekorzystna dieta zwiększają wypadanie osłabionych już włosów. Pierwszym krokiem w walce z łysieniem powinno być udanie się do lekarza, który natychmiast dopasuje odpowiednią kurację. Najczęściej przepisywane są szampony oraz wcierki, które pobudzają włosy do wzrostu i wzmacniają mieszki włosowe. Przy ich używaniu ważna jest regularność i cierpliwość – efekty są widoczne dopiero po kilku tygodniach prawidłowego stosowania! Jeżeli uda Ci się tyle czasu wytrzymać to na pewno zauważysz zmniejszone wypadania, a może nawet uda się ożywić włosy, które wypadły dawno temu. Jeżeli kuracja została podjęta bardzo późno to niestety, ale jedynym rozwiązaniem jest wtedy przeszczep włosów.

Pogódź się z tym!

Wielu facetów za późno orientuje się, że włosy wypadają i nie podejmują leczenia albo jest ono nieskuteczne. Poza tym przeszczep włosów jest drogi i nie każdy może sobie na niego pozwolić z różnych względów. Warto, jednak pogodzić się ze swoją łysiną, w końcu najwięksi twardziele Hollywood tacy jak Bruce Willis czy Jason Statham też są łysi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com