Scroll to Top

Paczki dostarczane przez… drony?

By Milena / Published on sobota, 09 maj 2015 08:38 AM / No Comments / 560 views

W obecnej chwili najszybszym sposobem na otrzymanie paczki ze sklepu internetowego jest kurier, ale niedługo paczki będą mogły być przesyłane za pomocą dronów! Wszystko to pomysł amerykańskiej firmy Amazon, która planuje wdrążyć go jeszcze w tym roku.


O tym pomyśle mówiono już od około roku, ale dopiero teraz Amazon otrzymał zielone światło od Federalnej Administracji Lotnictwa na przeprowadzenie prób. Początkowo usługa, oferowana pod nazwą Amazon Prime Air, będzie dostępna tylko dla obywateli Stanów Zjednoczonych. Wiele osób podchodzi do tego sceptycznie i twierdzi, że pomysł się nie uda. Amazon jest za to bardzo optymistyczny, ale też bardzo skrupulatny i chce zadbać też o takie rzeczy jak stacje przeładowe dla dronów czy czujniki pogody. Pomysł wydaje się świetny, co widać na filmiku poniżej, ale czy się uda? Czas pokaże.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com