Scroll to Top

Jaka jest średnia długość penisa?

By Milena / Published on niedziela, 10 maj 2015 10:08 AM / No Comments / 2003 views

Długość penisa zawsze budzi wiele emocjo zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Niektórzy twierdzą, że ma ogromne znaczenie, inni – że wcale. A jaka jest średnia długość penisa?

file000858739202

Dopiero niedawno udało się jednoznacznie określić średnią długość penisa, jak to możliwe? W końcu temat ten chodzi po głowach naukowców od wielu lat. Ale dopiero teraz naukowcy wzięli dosłownie robotę w swoje ręce i zmierzyli penisy ponad 15 tysięcy mężczyzn, dokonali tego naukowcy z King’s College London. Wcześniejsze badania polegały na tym, że badani sami podawali długości swojego sprzętu i często dodawali sobie kilka centymetrów tu i ówdzie.

 

Jaka jest średnia długość penisa?

W wzwodzie wynosi ona 13,12 cm, a w stanie spoczynku 9,16 cm. Za to obwód w wzwodzie to 11,66 cm, a w spoczynku 9,31 cm. Do badania zostali zaproszeni mężczyźni z różnych krajów oraz w różnym wieku, dzięki temu otrzymana prawdziwy przekrój długości penisów w społeczeństwie. Nie zauważono żadnych korelacji pomiędzy wzrostem, rozmiarem obuwia czy wielkością dłoni a rozmiarem penisa.

 

Dlaczego to takie ważne?

Stwierdzenie średniej długości prącia na pewno pomoże zwalczyć wiele kompleksów, ale czy długość ma tak naprawdę znaczenie? Okazuje się, że niekoniecznie. To obwód odgrywa większą rolę w dawaniu przyjemności kobiecie, ale i tak najważniejsza pozostaje technika. Według wielu kobiet idealna długość penisa to 15 centymetrów, ale kobiety, które mają partnerów z krótszymi penisami są tak samo zadowolone jak ich koleżanki, których mężczyźni mają więcej w rozporku. W końcu na udane życie seksualne wpływa szereg różnych czynników, a długość penisa jest jednym z mniej ważnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com